Адвокатура

Комітет з верховенства права планує провести каскад семінарів щодо конституційної скарги

1 лютого Комітет НААУ з питань верховенства права провів семінар на тему «Конституційна скарга в діяльності адвоката: алгоритми складання, проблеми подання та механізми застосування»

Захід проведено в прес-центрі Конституційного суду України. Із вступним словом виступили Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук, були обговорені питання принципів розгляду скарг, зокрема, безсторонності суддів, погоджено укладення меморандуму про співпрацю між НААУ та КСУ. Керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич надав загальну інформацію щодо проходження конституційних скарг в Конституційному Суді України.

Семінар був поділений на декілька модулів. У першому модулі керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко розкрила сутність та проблемні питання права на звернення до Конституційного Суду України. Другий модуль був присвячений умовам прийнятності Конституційним Судом України конституційних скарг (у формальному аспекті). Доповідач Віталій Запорожець, заступник керівника Управління – завідувач відділу попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду України, у цьому модулі перерахував  формальні вимоги до конституційних скарг, розкрив підстави повернення конституційних скарг заявнику, наголосив на праві повторного звернення із конституційною скаргою. Цю ж тему, але у змістовному аспекті, продовжив у третьому модулі голова Комітету конституційного правосуддя та захисту прав людини при Раді адвокатів Одеської області Дмитро Терлецький. У цьому модулі учасники семінару дізналися про визначення положень закону України, які належить перевірити на відповідність Конституції України, обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України фізичними та юридичними особами України, а також про заходи забезпечення конституційної скарги.

Старший партнер Адвокатського об’єднання «Могильницький і партнери» Дмитро Щербина провів з адвокатами практичний модуль, поділившись досвідом складання та подання конституційних скарг.

Семінар завершився дискусійним модулем, проведеним заступником голови Комітету з питань верховенства права НААУ Альбертом Єзеровим, на якому обговорювалися питання взаємодії судів загальної та конституційної юрисдикцій.

До заходу було долучено понад 50 адвокатів, які взяли активну участь в обговорені проблемних питань, висловили пропозиції щодо алгоритмів подання конституційної скарги та вдосконалення механізмів застосування  зазначеного інституту. За результатами семінару учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Для учасників заходу була організована екскурсія будівлею Конституційного Суду України, під час якої адвокати дізнались про історію створення Конституційного Суду України та конституційних судів інших держав.

Комітет планує провести каскад семінарів та тренінгів на зазначену тему, про що буде оголошено в анонсах НААУ.

Джерело новини: http://unba.org.ua/news/4088-komitet-z-verhovenstva-prava-planue-provesti-kaskad-seminariv-shodo-konstitucijnoi-skargi.html